„Drogówka” z Nakła prowadziła działania „NURD”

Funkcjonariusze nakielskiej „drogówki” włączyli się w prowadzone na drogach całego kraju działania pn.: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania przeprowadzono z myślą o bezpieczeństwie pieszych i nie tylko.  

Wczoraj (2.10.19) na drogach całej Polski Policja prowadziła działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Na drogach powiatu nakielskiego akcję „NURD” prowadzili mundurowi z referatu ruchu drogowego.

Policjanci szczególną uwagę zwracali na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i rowerzystów. Kontrolowani byli także piesi i to, jak stosują się do przepisów ich obowiązujących.

Szczególnie sprawdzane były rejony przejść dla pieszych oraz miejsca, gdzie występuje największe ryzyko zdarzeń drogowych.  

Kontrole dowiodły, że częściej przepisy łamali piesi. Ci, którzy swoim zachowaniem złamali prawo musieli liczyć się z konsekwencjami.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek, używanie kamizelek odblaskowych i bezwzględne stosowanie się do przepisów. Od zachowania pieszych w dużej mierze zależy ich bezpieczeństwo.  

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło