Druga kolejka Nakielskiej Ligi Pływania

Dnia 6 listopada 2022 roku na Krytej Pływalni Naquarius w Nakle nad Notecią, mieliśmy okazję po raz drugi zaobserwować zmagania pływaków, którzy zgłosili chęć rywalizacji w ramach zawodów pn. Nakielska Liga Pływania. W zawodach prawo startu mieli uczniowie szkół z powiatu nakielskiego oraz mieszkańcy powiatu nakielskiego. W tym dniu zaprezentowali się Nam uczniowie Szkół Podstawowych, z podziałem na kategorie wiekowe. W drugim bloku ścigali się starsi pływacy oraz Szkoły Ponadpodstawowe. Łącznie tego dnia zaprezentowało się Nam 130 pływaków, którzy zgodnie z regulaminem rywalizowali w dwóch stylach na dystansie 50m. Suma trzech najlepszych startów, wg. klasyfikacji punktowej FINA, wyłoni najlepszego zawodnika oraz zawodniczkę w każdej kategorii wiekowej. Zatem już teraz warto prześledzić wyniki, bo być może ostatnia kolejka NLP będzie decydująca. Na najlepszych zawodników przygotowane zostały okolicznościowe medale. Na koniec trzeciej kolejki dodatkowo organizatorzy wręczą nagrody rzeczowe. Będąc przy organizacji należy skierować słowa uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów. Środowisko pływackie się Nam rozrasta i stawia zawody NLP, jako jedną z największych masowych imprez sportowych w powiecie nakielskim. Z niecierpliwością czekamy na dzień 20 listopada, który będzie decydującym starciem i z pewnością przyciągnie na trybuny sporą rzeszę fanów, którzy tworzą świetną atmosferę. Zapraszamy serdecznie już dzisiaj.

Dodatkowo zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej Pana Tomasza Bzdawki, która dostępna jest pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/S363qYfRzudvFm468
Zadanie realizowane w ramach projektu dla organizacji pozarządowych UMiG w Nakle nad Notecią pn.„SKOCZ DO WODY, ZANÓŻ GŁOWĘ, CHWYĆ ZA DESKĘ, PŁYŃ PO ZDROWIE – NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA 2022”
NLP 06.11.2022 BLOK 1 WYNIKIPobierz

tekst: Paweł Juszczak
zdjęcia: Michał Stachowski