Duże zainteresowanie spotkaniem z fotografem przyrody Jurkiem Napierałą

W dniu 23 listopada 2019 roku w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy odbyło się spotkanie z Jurkiem Napierałą, który opowiedział o życiu dzikich zwierząt, kulisach nagrań pięknego byka jelenia szlachetnego, bohatera serii filmów „HISTORIA POTĘŻNEGO JELENIA”. Opowiedział również o wilkach, o ich życiu, o tym jaką rolę odgrywają w ekosystemie, czy stwarzają zagrożenie dla ludzi i jak się zachowywać podczas spotkań z tym dużym drapieżnikiem.

Jurek Napierałą od lat fotografuje dziką przyrodę, jest miłośnikiem ekologii. Na co dzień pedagog pracujący w Kcyni, gdzie organizuje warsztaty i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Jest również członkiem Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”. Laureat wielu konkursów fotograficznych, swoje prace niejednokrotnie eksponował  na wystawach na terenie naszego województwa

Dziękuję wszystkim, którzy przybyli na wczorajsze spotkanie w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, gdzie opowiadałem o życiu dziko żyjących zwierząt w naszym regionie, zwłaszcza o wilkach. Nie spodziewałem się, że przyjdzie, aż tylu ludzi co bardzo mnie zaskoczyło i ucieszyło, ponieważ daje mi to nadzieję i siłę w walce o godne życie dziko żyjących zwierząt.

red. Robert Koniec

fot.Paweł Dobies