Dwa zdarzenia drogowe na ul. Gimnazjalnej w Nakle nad Notecią

Dzisiaj, 8 lutego 2023 roku na ul. Gimnazjalnej w Nakle nad Notecią doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Pierwsze miało miejsce około godz. 12:00 na skrzyżowaniu ulic Gimnazjalnej i Jackowskiego. Kierujący samochodem osobowym marki volkswagen golf 73 letni mieszkaniec Nakła nad Notecią wjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu skodzie octavia w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca został pouczony. W działaniach ratowniczych udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, ZRM z Mroczy oraz Policja i Straż Miejska w Nakle nad Notecią.

Drugie zdarzenie drogowe miało miejsce około godz. 12:15 na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Gimnazjalnej. Kierująca samochodem osobowym marki dacia, 69-letnia mieszkanka gminy Nakło nad Notecią nie zachowała należytej ostrożności podczas wymijania, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia bocznego z fiatem punto. Kierujący byli trzeźwi. Nikt nie został poszkodowany. Sprawczyni została ukarana mandatem.

Poniżej zamieszczone zdjęcia zostały wykonane na skrzyżowaniu ul. Gimnazjalnej i Jackowskiego.

 

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).