Dwie osoby zginęły w wypadku drogowym w Bzowie

Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna, w wypadku do którego doszło dziś (1.10.19) na drodze krajowej nr 91 w Bzowie (pow. świecki). Ofiary śmiertelne to 29-letni kierowca bmw oraz 28-letnia kierująca peugeotem. Śledztwo prowadzone w tej sprawie wyjaśni przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Dzisiaj (1.10.19) ok 13.15 w miejscowości Bzowo na drodze krajowej nr 91, w powiecie świeckim, doszło do tragicznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem osobowym bmw, na prostym odcinku drogi, wpadł w poślizg, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu zajeżdżając drogę kierującej peugeotem 28-letniej bydgoszczance.

W wyniku zderzenia się pojazdów śmierć na miejscu poniosła kierująca peugeotem oraz 29-letni mieszkaniec powiatu świeckiego kierujący bmw. Pasażerka tego pojazdu, z obrażeniami ciała, została przewieziona do szpitala.

Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczali ślady i ustalili świadków. Śledztwo prowadzone w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora, wyjaśni okoliczności i przyczyny wypadku.

autor: podkom. Joanna Tarkowska

zdjęcia: KPP Świecie; Tir Bus Osobowe Piątkowski Pomoc Drogowa Autostrada A1 Grudziądz