„Dziady” cz. II Adama Mickiewicza. Premiera Teatru Meandry I LO w Szubinie

3 i 4 listopada 2021 roku Teatr Meandry I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie zaprosił na spektakl „Dziady” cz. II Adama Mickiewicza w reżyserii Arletty Jagodzińskiej. Premierę przygotowano na początek listopada, ponieważ uroczystość dziady obchodzono właśnie w okolicach Zaduszek.
W rolę Guślarza wcielił się Piotr Wekwerth, duchy zagrali: Aniołki – Anna Garstecka, Widmo – Weronika Kruszka, Dziewczyna – Dagmara Pachacz. Razem z chórem ptaków nocnych, w którym wystąpili Julia Zwolak, Marcelina Lidmann, Oliwia Adamowska, Emila Pietras, Kuba Pantkowski, przyszedł Kruk – Amelia Wojtkiewicz i Sowa – Wiktoria Żakowska. W chórze wystąpili Eliza Gruszczyńska, Milena Miłosz, Oskar  Stępniewski i Aleksander Grygiel. Starca zagrała Aleksandra Zielińska. Za sterami konsoli zasiadł Mateusz Dziewulak, który był odpowiedzialny za muzykę i światła. Pomocy udzielił Teatrowi Piotr Zwilak z firmy Wszystko jasne, dzięki któremu spektakl dostał profesjonalne oświetlenie.
Ze względów pandemicznych odbyły się dwa pokazy przy ograniczonej liczbie publiczności. Teatr na pewno zaprosi jeszcze na niejeden występ z tym spektaklem, o czym będziemy informować na bieżąco.
tekst: Arletta Jagodzińska
zdjęcia: Roman Jagodziński