Działania „EDWARD” na drogach powiatu nakielskiego

Akcję pod nazwą „EDWARD” prowadzili wczoraj na drogach powiatu nakielskiego policjanci „drogówki”. Celem działań, które odbyły się równolegle tego samego dnia w różnych krajach, było ograniczanie do minimum liczby ofiar śmiertelnych i osób ciężko rannych na drogach.

Wczoraj (26.09.19) w krajach europejskich prowadzona była kolejna edycja akcji pod nazwą „EDWARD”.
„EDWARD” to Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych. W ramach akcji policjanci komórek ruchu drogowego oraz podmiotów działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa prowadzili działania na drogach.
Głównym celem działań, w które włączyli się także mundurowi z nakielskiego referatu ruchu drogowego było ograniczenie do minimum liczby ofiar śmiertelnych i osób ciężko rannych na drogach.
W ramach akcji nakielscy policjanci propagowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Do kontrolowanych kierowców funkcjonariusze apelowali o rozsądek oraz rozwagę na drodze.
Podczas trwania akcji „EDWARD” na drogach powiatu nakielskiego mundurowi skontrolowali 97 aut ujawniając 52 wykroczenia popełnione przez kierowców. W związku z ujawnieniem różnych nieprawidłowości w kontrolowanych pojazdach, zatrzymano 12 dowodów rejestracyjnych. Policjanci badali też trzeźwość kierowców. Wszyscy skontrolowani byli trzeźwi.
W działaniach na drogach powiatu nakielskiego mundurowych wspierali funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.  

podkom. Justyna Andrzejewska  – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią