Działania „Prędkość” na drogach powiatu nakielskiego

W miniony piątek na drogach całego województwa Policji prowadziła działania „Prędkość”. W akcję włączyli się też mundurowi nakielskiej „drogówki”, którzy szczególna uwagę zwracali na te auta, których kierowcy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Zapobieganie wypadkom drogowym, których jedną z głównych przyczyn jest nadmierna prędkość było głównym celem działań jakie w miniony piątek (2.08.19) na drogach całego województwa prowadziła Policja. Akcję pn.: „Prędkość” na terenie powiatu nakielskiego prowadzili mundurowi z referatu ruchu drogowego.

Policjanci kontrolowali prędkość z jaką przemieszczały się po powiatowych drogach pojazdy, sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny aut, stosowanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby podróżujące pojazdami, a także sposób w jaki przewożone są dzieci.

Mundurowi zwracali też uwagę na przestrzeganie przez kierujących innych przepisów drogowych. Łącznie skontrolowano 61 aut, ujawniając 30 przypadków przekroczeń prędkości. Kierowcy, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Prowadzone cyklicznie działania kontrolne mają na celu eliminowanie z ruchu „piratów drogowych”.

podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią