Działania „Trzeźwość” na terenie Szubina

Wzmożone działania prewencyjne ,,Trzeźwość”, ukierunkowane na ujawnienie kierowców ,,na podwójnym gazie” prowadzili nakielscy i szubińscy policjanci. Kontrolowano też stan techniczny aut oraz ich wyposażenie.

W nocy z soboty na niedzielę (10/11.08.19) na terenie Szubina nakielska ,,drogówka” i policjanci z szubińskiego komisariatu prowadzili wzmożone działania prewencyjne ,,Trzeźwość”, mające na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez eliminowanie z ruchu kierowców, którzy wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie”.

W czasie działań policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny użytkowanych pojazdów, elementy obowiązkowego wyposażenia oraz przewożone bagaże, pod kątem przedmiotów niebezpiecznych oraz zabronionych prawem.

Podczas działań zatrzymano jedną osobę, która kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kierowca, w którego organizmie wykryto alkohol ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie, gdzie grozi mu kara do 2 lat więzienia.

autor: mł. asp. Zofia Wrzeszcz