Działania ,,Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu nakielskiego

Wczoraj (30.12.19) policjanci z nakielskiej  „drogówki” i mundurowi z podległych komisariatów prowadzili na powiatowych drogach działania pn. „Trzeźwy kierujący”. Sprawdzono trzeźwość 850 kierowców. Cieszy fakt, że wszyscy skontrolowani byli trzeźwi.

Wczoraj (30.12.19) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego oraz policjanci pionu prewencji z podległych komisariatów prowadzili na powiatowych trasach działania prewencyjne pn.: „Trzeźwy kierujący”. Akcja ukierunkowana była na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, a tym samym na zwiększenie bezpieczeństwa na kontrolowanych trasach.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 850 kierujących. Cieszy fakt, że wszyscy sprawdzeni kierowcy byli trzeźwi.  

Policjanci przypominają: Nietrzeźwy za kierownicą stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla siebie i innych użytkowników tras. Jeśli nie mamy pewności co do naszego stanu trzeźwości, a wybieramy się w trasę, warto podejść do najbliższej jednostki policji i bezpłatnie sprawdzić swoją trzeźwość.  

Konsekwencją jazdy po alkoholu  w przypadku wykroczenia jest kara aresztu lub grzywny, natomiast przestępstwa do 2 lat pobawienia wolności. W obu przypadkach grozi utrata uprawnień do kierowania i należy liczyć się też z konsekwencjami finansowymi.             

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią