Dzieci z nakielskiej „dwójki” poznały od podszewki policyjny fach

Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 2 z Nakła miały niebywałą okazję poznać arkana policyjnej służby. O specyfice pracy mundurowych opowiadała im policjantka zajmująca się w nakielskiej komendzie nieletnimi.

Wczoraj (3.10.19) w nakielskiej komendzie gościli uczniowie klasy II z nakielskiej Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z opiekunkami. Pracę policjantów przybliżyła im mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć serce komendy, jakim jest stanowisko kierowania. Tam przyglądały się pracy dyżurnego oraz jego pomocnika, który ma pieczę nad osobami zatrzymanymi w policyjnym areszcie.

W dalszej części wycieczki zobaczyły oznakowany radiowóz. Chętnych by wsiąść za kierownicą uprzywilejowanego pojazdu nie brakowało.

Drugoklasiści poznali także specyfikę pracy przewodnika policyjnego czworonoga, który nie tylko omówił jak wygląda jego codzienna służba, ale też zaprezentował pokaz tresury swojego podopiecznego. Dzieci dowiedziały się również, jak należy zachować się kiedy zaatakuje ich obcy pies.

Następnie mł. asp. Zofia Wrzeszcz zaprosiła gości do tzw.: „Niebieskiego Pokoju” i opowiedziała jakie czynności wykonywane są w tym jedynym w swoim rodzaju pomieszczeniu i kto te czynności wykonuje.

Podsumowaniem wycieczki po komendzie było spotkanie w świetlicy, gdzie mł. asp. Wrzeszcz przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Następnie uczniowie wspólnie z mundurową poszli na przejście dla pieszych przed komendę, gdzie ćwiczyły poznane przepisy.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią