„Dziękuję policjantom (…) uratowali nam życie”

„Dziękuję policjantom (…) uratowali nam życie” to fragment podziękowań, jakie wpłynęły na skrzynkę pocztową dyżurnego nakielskiej komendy. Tymi słowami kierująca toyotą podziękowała mundurowym za okazaną pomoc.

Zadaniem mundurowych jest dbanie o bezpieczeństwo obywateli, dlatego kiedy patrol nakielskiej „drogówki”, pełniąc służbę na trasie Kcynia-Szubin, zauważył, że przejeżdżająca obok nich toyota corolla przemieszcza się na tzw.: panie niezwłocznie ruszyli za autem, by o uszkodzeniu powiadomić kierowcę. Jak się okazało autem jechała kobieta z dwójką dzieci.

Kierująca nie miała świadomości, że jedna z opon jest uszkodzona i gdyby nie fakt, że zatrzymali ją mundurowi jechałaby dalej, a jak sama przyznała przed nią było jeszcze wiele kilometrów, gdyż zmierzała do jednej z nadmorskich miejscowości.

Z tej racji, że wymiana koła „nie taka prosta”, jeden z policjantów szybko naprawił usterkę i po krótkim postoju kobieta ruszyła w dalszą trasę.

W ocenie policjantów sytuacja zwyczajna, jednak, jak się okazało, dla kierującej toyotą prawdopodobnie nie, gdyż zdecydowała się ona przesłać na skrzynkę pocztową dyżurnego nakielskiej komendy maila, w którym opisała całą sytuację i serdecznie podziękowała za bezinteresowną pomoc „tych wspaniałych policjantów (…), którzy uratowali nam życie”.

Miłe słowa przekazane przez panią Natalię tylko potwierdzają, że mundurowi znaleźli się we właściwym miejscu, o właściwym czasie i zachowali się tak, jak powinni.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne