Dziękujemy za to, że działamy razem! Bogaty grudzień!

Do tegorocznej Kampanii jej organizator – Fundacja Hospicyjna z Gdańska zaprosiła szkoły z terenu całej Polski. XVI Kampania pod hasłem „Ważni – niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj” zwrócona była również ku osobom w żałobie, szczególnie osieroconym dzieciom.

Bardzo nas cieszy, że przystąpiło do niej pięć szkół z naszego terenu:

  • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 3 w Nakle
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nakle
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu,
  • Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie.

21 listopada br.szkoły we współpracy z Fundacją z Gdańska organizowały Dzień Tumbo – Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie. Prowadzono akcje edukacyjne z obszaru tematyki przeżywania straty przez dzieci i młodzież. Edukacji towarzyszyły akcje charytatywne, z których dochód zasilił konto naszej Fundacji. Uzyskaliśmy w ten sposób od szkół 1 615,64 zł, które przeznaczamy na pomoc dzieciom osieroconym. Szkoła podstawowa nr 2 przekazała również liczne przybory szkolne, które powędrują do plecaków potrzebujących dzieci.

Korzystając z okazji ogromnie dziękujemy za „mikołajkową niespodziankę”, którą z radością odkryliśmy na koncie Fundacji. 341,31 zł wpłacone przez Komitet Wyborców Razem dla Powiatu Nakielskiego przeznaczone zostanie na zakup sprzętu dla osób terminalnie chorych.

Słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nakle dziękujemy za hojność (364,19 zł) i słodkie przysmaki własnoręcznie upieczone; dzieciom z Małej Akademii Sztuki Nakielskiego Ośrodka Kultury za kartki świąteczne,Panu Szymonowi Karolczakowi za słodkości na świąteczne spotkanie.

Zarządowi Mieszkańców nr 3 w Nakle z Panem Łukaszem Przykłockim za cudowny „Koncert Familijny”, który pozostanie długo w pamięci, również dzięki „leczniczej mocy dźwięków”, jak powiedziała jedna ze słuchaczek.

Dziękujemy szkolnym pedagogom, nauczycielom, rodzicom i uczniom! Dziękujemy wszystkim, którzy „pomagają nam pomagać” w wielu obszarach! Życzymy Wam wszystkim dobrych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślnego nowego roku!

Dobrosława Jedynak – Prezes Fundacji „Salus” Homini” w Nakle nad Notecią

Na zdjęciach kampania pod hasłem „Ważni – niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj” w Anielinach, Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią, Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie oraz z „Koncertu Familijnego”.