Dzielnicowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas ferii

Dzielnicowi z nakielskiej komendy spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle oraz w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie. Podczas organizowanych tam zajęć feryjnych, policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie i swojej pracy.

Bezpieczeństwo najmłodszych jest bardzo ważne. Pamiętają o nim także policjanci powiatu nakielskiego organizując cykliczne spotkania. Mundurowi nie zapominają o najmłodszych także podczas ferii i spotykają się z nimi w placówkach, które zorganizowały dla dzieci zajęcia feryjne.

W ostatnich dniach dzielnicowi z nakielskiej komendy, mł. asp. Patryk Dutkiewicz i mł. asp. Dawid Sobieszczyk odwiedzili dzieci podczas zajęć feryjnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle oraz w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie.

Policjanci przypominali przepisy dotyczące poruszania się pieszych po drogach. Szczególną uwagę zwracali na noszenie elementów odblaskowych. Mowa była także o tym, jak należy się zachowywać, by być bezpiecznym podczas zabawy na świeżym powietrzu oraz w domu. Mundurowi przestrzegali też przed osobami obcymi i udzielali rad, jak unikać zagrożeń związanych z wizytą nieznajomych w domu. Dzieci miały również okazję usłyszeć kilka słów na temat pracy dzielnicowego.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, dzieliły się swoją wiedzą i zadawały wiele interesujących pytań. Na zakończenie spotkania mundurowi rozdali odblaskowe opaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

p.o. Oficera Prasowego KPP Nakło nad Notecią – mł. asp. Zofia Wrzeszcz