Dzielnicowi z Szubina dbają o bezpieczeństwo plażowiczów

Z myślą o bezpieczeństwie osób odpoczywających nad jeziorem w Wąsoszu, dzielnicowi z Szubina systematycznie kontrolują teren kąpieliska. Mundurowi włączają się tym samym w ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Pogoda dopisuje i wiele osób decyduje się na odpoczynek na jedynym strzeżonym kąpielisku w powiecie nakielskim, jakie jest w Wąsoszu. Z myślą o bezpieczeństwie plażowiczów, teren kąpieliska jest systematycznie kontrolowany przez dzielnicowych z Komisariatu Policji w Szubinie.

Funkcjonariusze szczególną uwagę podczas kontroli zwracają na ład i porządek zarówno przy plaży jak i w jej bezpośredniej okolicy. Kontrolują także przestrzeganie przepisów przez kierowców, szczególnie w miejscach, gdzie obowiązują zakazy zatrzymywania aut.

Policjanci przypominają plażowiczom o bezwzględnym przestrzeganiu regulaminu kąpieliska, a także okolicznej wypożyczalni sprzętu wodnego. Przypominamy także kierowcom o korzystaniu z wyznaczonych parkingów, a ci, którzy pozostawiają swoje auta przy jezdni, gdzie obowiązuje zakaz, liczyć muszą się z konsekwencjami prawnymi.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią