Dzielnicowy rozmawiał o bezpieczeństwie z uczniami w Występie

Uczniowie najmłodszych klas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Występie spotkali się z dzielnicowym i rozmawiali z nim o ważnych tematach związanych z bezpieczeństwem. Prelekcji dzielnicowego wysłuchało blisko 65 uczniów.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej dzielnicowy z Nakła sierż. szt. Zbigniew Wilczek odwiedził ostatnio uczniów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Występie. Mundurowy przeprowadził prelekcję dla dzieci z klas I, II i III.

Policjant przekazał uczniom bardzo wiele informacji oraz rad dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Informował o przepisach ruchu drogowego i radził, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Przypomniał, jak należy przechodzić przez jezdnię i przestrzegał przed wbieganiem na ulicę.

Uczniowie usłyszeli też kilka słów, jak właściwie zachowywać się podczas pobytu w szkole oraz w trakcie zabawy. Dzielnicowy przestrzegał również przed osobami obcymi oraz informował o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej.

Policyjną profilaktyką objętych zostało blisko 65 uczniów.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią