Dzielnicowy z Mroczy na spotkaniu z uczniami w szkole w Dębowie

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas 0 – III przeprowadził w Szkole Podstawowej w Dębowie mrotecki dzielnicowy asp. Szymon Kujawa. Dzieci dowiedziały się wiele na temat bezpiecznego spędzania czasu w domu i szkole, bezpiecznej zabawy oraz uczyły się przepisów ruchu drogowego.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy, asp. Szymon Kujawa odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej w Dębowie. Celem wizyty mundurowego było przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla uczniów.
 
Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej kolejności, asp. Kujawa rozmawiał z uczniami klasy 0. Policjant przypominał przepisy dotyczące poruszania się pieszych po drogach, rozmawiał na temat zachowania się w przypadku prób nawiązania bliższego kontaktu przez osobę nieznajomą. Mowa była również o tym, jak być bezpiecznym spędzając czas w domu oraz podczas zabawy na świeżym powietrzu.
 
Następnie funkcjonariusz spotkał się z uczniami klas I – III. Podczas tego spotkania bardzo szeroko omówiona została tematyka bezpiecznego poruszania się dzieci po drogach. Dzielnicowy przybliżył najważniejsze przepisy prawa o ruchu drogowym, przypominał, że piesi znajdujący się na drodze muszą zwracać szczególną uwagę na poruszające się pojazdy i ustępować im pierwszeństwa. Wskazywał, w jakich miejscach dozwolone jest przechodzenie przez jezdnię.

Nie zabrakło również informacji na temat bezpieczeństwa na terenie szkoły oraz w domu.

podkom. Justyna Andrzejewska  – Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią