Dzielnicowy z Mroczy przestrzegał przed niebezpieczeństwami

Dzielnicowy z mroteckiego komisariatu spotkał się z dziećmi w miejscowej „podstawówce” i uczył, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Nie zabrakło też rozmów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Wczoraj (21.01.20)  dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mrocza, mł. asp. Krystian Napierała spotkał się z dziećmi w miejscowej szkole podstawowej.

Policjant przeprowadził dla uczniów klas 0-III pogadanki profilaktyczne, których tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci w trakcie ferii zimowych. Z racji tego, że nie zapowiada się, aby podczas ferii aura była zimowa, dzielnicowy skupił się na bezpieczeństwie podczas pobytu w domu. Mowa była o tym jak dużym niebezpieczeństwem może być wpuszczanie do domów nieznajomych, czy przyjmowanie od tych osób poczęstunku.

Wiele uwagi poświęcono również korzystaniu z sieci internetowej w sposób niewłaściwy. Policjant przypominał, aby nie przekazywać osobom poznanym w sieci żadnych danych wrażliwych, nie przesyłać zdjęć oraz nie korzystać bez wiedzy i zgody rodziców z płatnych stron internetowych

Niezmiennie bardzo ważne są kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, dlatego nie zabrakło również informacji na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz konieczności wyposażania się w elementy odblaskowe.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią