Dzielnicowy z Szubina na spotkaniu z dziećmi w szkole w Królikowie

Mł. asp. Przemysław Błaszkowski z szubińskiego komisariatu spotkał się z przedszkolakami i uczniami najmłodszych klas w Szkole Podstawowej w Królikowie. Dzieci usłyszały wiele rad na temat bezpiecznego poruszania się po trasach i nie tylko.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szubinie, mł. asp. Przemysław Błaszkowski odwiedził ostatnio dzieci w Szkole Podstawowej w Królikowie.

Policjant rozmawiał z przedszkolakami z grup Pszczółki, Biedronki i Sówki, a także z uczniami klas I – III. Łącznie policyjną profilaktyką objętych zostało ponad 80 dzieci.

Tematyka zajęć dostosowana była do bieżących potrzeb i wieku słuchaczy. Najwięcej dzielnicowy opowiadał o przepisach drogowych oraz zasadach poruszania się po trasach pieszych. Mundurowy przypominał jaką stroną drogi zgodnie z przepisami mogą poruszać się piesi, jak powinni zachowywać się widząc na drodze pojazd i jakie są niebezpieczeństwa związane z łamaniem przepisów drogowych.

Z racji tego, że do szkoły w Królikowie spora część dzieci dojeżdża autobusem szkolnym, bądź chodzi do szkoły pieszo, policjant przypominał, aby każdy maluch nosił na odzieży elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność pieszych przyczyniając się tym samym do zwiększenia ich bezpieczeństwa.

Nie zabrakło też rad dotyczących bezpiecznych zabaw oraz przestróg, aby dzieci nie nawiązywały bliższych relacji z nieznajomymi.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią