Dzień Dziecka z Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy

Zapraszamy wszystkie duże i małe dzieci na świętowanie Dnia Dziecka razem
z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe, kolorowe i różnorodne
atrakcje online. Podczas wspólnej zabawy z pomocą tutoriali dowiecie się, jak wykonać bohaterów spektaklu z materiałów recyklingowych oraz stworzycie własne, kolorowe zabawne masy plastyczne Slime.

„Rodzinne DIY

W oczekiwaniu na możliwość udania się na przedstawienie, widowisko czy do kina, proponujemy wspólne tworzenie bohaterów spektaklu. Ograniczać nas będzie jedynie wyobraźnia. Postaci stworzymy z papieru maché oraz pokażemy krok po kroku, jak wyczarować barwnych cyrkowców. Użyjemy do tego materiałów recyklingowych, takich jak plastikowe butelki, druciki, stare gazety oraz zwykła mąka. Przydadzą się również farby i szczypta pomysłowości.

Slime-soryczny Dzień Dziecka”

Wykonamy kilka różnych fantastycznych rodzajów elastycznych mas: przezroczystych, brokatowych lub fluorescencyjnych. Stwórzcie z nami swojego własnego kolorowego slime’a! Do ich wykonania potrzebnych nam będzie kilka składników, które zapewne macie w domach, a jeśli nie, to nic straconego, bo są one tanie i łatwo dostępne w wielu sklepach i w Internecie.

Mamy nadzieję, że ta propozycja będzie okazją do wspólnego spędzenia czasu – największego skarbu, jaki możemy podarować naszym dzieciom. Pamiętajcie, aby zaprosić do wspólnego świętowania również swoich przyjaciół, dziadków, wujków oraz ciocie. Śledźcie nasze media społecznościowe od soboty do poniedziałku, codziennie o poranku czekać na Was będzie propozycja wspaniałej zabawy!

Anna Laska- Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy