Dzień Seniora z ZUS-em

„Zdrowi, bezpieczni, aktywni” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Dnia Seniora, którą Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Nakielskim Ośrodkiem Kultury. Wydarzenie objęte jest również Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

Co roku na terenie wszystkich oddziałów ZUS, organizowane są wydarzenia dla seniorów, które aktywizują ich i zachęcają do wyjścia z domu, ale także, podczas których mogą dowiedzieć się wielu ciekawych oraz przydanych informacji, które ich dotyczą takich jak zdrowie, bezpieczeństwo, czy przysługujące im świadczenia. To okazja także do spotkań z ciekawymi ludźmi.

Akcję pod hasłem „Zdrowi, bezpieczni, aktywni” przygotowujemy w różnych miastach i czasie w całej Polsce. W Nakle nad Notecią na Dzień Seniora zapraszamy 6 października 2019 roku w godzinach 13.30-16.30 do Nakielskiego Ośrodka Kultury, ul. Mickiewicza 3 – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS w kujawsko-pomorskim.

Na seniorów czekają ciekawe wykłady o tematyce bliskiej osobom starszym. Poruszana będzie m.in. tematyka ich bezpieczeństwa. Dlatego nie zabraknie prelekcji straży pożarnej na temat jak bezpiecznie używać urządzeń grzewczych. W ramach akcji przygotowane będą stanowiska informacyjne, na których seniorzy będą mogli zasięgnąć porad ekspertów ZUS oraz specjalistów wielu innych instytucji.  Będzie to okazja aby spytać o nowe  świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji czy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Seniorzy będą mieli również możliwość uzyskać informację z NFZ o nowych zasadach skierowań do uzdrowisk i sanatoriów oraz założyć Internetowe Konto Pacjenta.  Oprócz wykładów i porad  przygotowano także wiele innych atrakcji. Wśród nich jest m.in. występ dziecięcego zespołu pieśni i tańca  „Młoda Krajna”, występ Michała Gacka i Łukasza Przykłockiego, którzy wprowadzą nas w świat opery i operetki.  Dodatkową atrakcją będzie pokaz mody zorganizowany przez Koła Gospodyń Wiejskich.

W programie:

  • 13.30–13.50 Powitanie gości przez Organizatorów
  • 13.50–14.10 Różne oblicza bezpieczeństwa –  Straż Pożarna
  • 14.10–14.25 Wykład ZUS
  • 14.25–14.15 Występ folklorystycznego zespołu pieśni i tańca  „Młoda Krajna”
  • 14.45–15.05  Koła Gospodyń Wiejskich – pokaz mody dla seniorów
  • 15.05–15.25 Występ Michała Gacka i Łukasza Przykłockiego  – w świecie opery i operetki
  • 15.25–16.30 Przerwa kawowa
  • 16.30           Zakończenie obchodów Dnia Seniora
  • 13.30-16.30 stanowiska eksperckie zaproszonych gości (NFZ, MOPS, SANEPID, PCPR).

Krystyna Michałek – Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego