Dzisiaj, kolejnych 86 osób zakażonych koronawirusem w województwie, w tym 2 w powiecie nakielskim. Cztery osoby zmarły

416

Dzisiaj, 30 września 2020 roku wojewoda kujawsko-pomorski poinformował o kolejnych 86 przypadkach zakażeń koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród osób zakażonych jest 16 osób z Bydgoszczy, 8 z Grudziądza, 2 z Inowrocławia, 4 z Torunia, 1 z Włocławka, 5 z powiatu aleksandrowskiego, 6 z powiatu bydgoskiego, 3 z powiatu chełmińskiego, 3 z powiatu grudziądzkiego, 3 z powiatu inowrocławskiego, 3 z powiatu lipnowskiego, 1 z powiatu mogileńskiego, 2 z powiatu nakielskiego, 1 z powiatu rypińskiego, 2 z powiatu toruńskiego, 4 z powiatu żnińskiego. Dane kolejnych 22 osób ustala sanepid.

Jednocześnie informujemy, że WSSE w Bydgoszczy odjęła z wykazu osób zakażonych 8 zdublowanych przypadków wykazanych wczoraj w powiecie tucholskim.

Z przykrością informujemy, że Szpital Zakaźny w Bydgoszczy poinformował o zgonach dwóch osób zakażonych koronawirusem. To kobiety w wieku 57 i 69 lat. Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu poinformował o śmierci 67-letniej kobiety. W Domu Pomocy Społecznej w Reczu zmarł 73-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Wszystkie zmarłe osoby miały choroby współistniejące.

źródło: KPUW w Bydgoszczy