Dzisiaj, policjanci prowadzić będą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

Dzisiaj, 7 stycznia 2020 roku w godz. 6.00-22.00 policjanci kujawsko-pomorskiego garnizonu przeprowadzą działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na wszelkie przypadki lekceważenia obowiązujących ograniczeń, przede wszystkim na drogach o dużym natężeniu ruchu.

Głównym celem działań pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”, które zarówno kujawsko-pomorscy policjanci, jak i w całej Polsce przeprowadzą w najbliższy wtorek (7.01.20), będzie zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Miejsca statyczne kontroli zostaną wyznaczone w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Podczas policyjnych działań funkcjonariusze, oprócz kontroli prędkości, będą zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego. Podczas działań policjanci wykorzystywać będą dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator.

Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy jesteśmy współodpowiedzialni za bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!

autor: sierż. szt. Agnieszka Bubień

zdjęcie ilustracyjne