Edukacyjny wtorek z ZUS

„Edukacyjne wtorki z ZUS”, to nasz autorski pomysł, jak być bliżej i bardziej dostępnym dla naszych klientów.W każdy wtorek między 9 a 12.00 pod numerem telefonu 52 34 18 124 lub 52 34 18 704dyżur telefoniczny pełnią nasi eksperci. Temat dyżuru zawsze staramy się dopasować do potrzeb klientów. W grudniu „numerem jeden” okazał się temat dotyczący przeliczenia świadczeń emerytalnych dla osób urodzonych w 1953 roku.
W trakcie dyżuru zadzwoniło kilkadziesiąt osób.Dlatego również w styczniu powtórzyliśmy dyżur dla rocznika 1953.  W styczniu odbyły się także dwa dyżury eksperckie dotyczące realizowanego przez ZUS wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej. A w najbliższy wtorek, 26 stycznia 2021 roku w godz. 9-12.00 ekspert ZUS będzie czekał na pytania dotyczące obowiązku informowania ZUS o umowach o dzieło zawieranych od nowego roku.
Pod numerem telefonu 52 34 18 124w prosty sposób wyjaśni,kto ma obowiązek sporządzać dokument zgłoszeniowy osób zatrudnionych na umowę o dzieło, czy każda umowa o dzieło musi być zgłaszana do ZUS, a także, kiedy i jak należy dokonywać takiego zgłoszenia. Podpowie również jak wypełnić dokument zgłoszeniowy RUD. Na pytania będzie odpowiadać Joanna Karsznia z oddziału ZUS w Bydgoszczy – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Krystyna Michałek Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego