Ekologiczna bomba Zachemu nadal tyka

Dzisiaj, 25 września 2019 roku przedstawiciele Konfederacji podjęli temat ekologicznej bomby na terenie Zachemu. „Od jakiegoś czasu mamy do czynienia z pseudoekologicznymi happeningami. My w Konfederacji temat naszego zdrowia i środowiska bierzemy na poważnie” – rozpoczęli bydgoscy konfederaci.

Przedstawicielem Konfederacji, który zaangażował się w walkę o czyste Łęgnowo i rzeki Wisły jest informatyk z Bydgoszczy Grzegorz Kluczyński kandydat Konfederacji na miejscu 8. „Już od lat 60. wiemy o skażeniu okolic Zachemu. Poszczególne ekipy samorządowe i rządowe obiecują w trakcie każdej kampanii działania w tej sprawie. Po za ruchami pozornymi nie dzieje się absolutnie nic”. – mówił Grzegorz Kluczyński.

„Wraz z Panią Renatą Włazik jesteśmy autorami interpelacji poselskiej, którą w Sejmie RP przedstawił Robert Winnicki. Oto 16 pytań, na które rząd będzie musiał odpowiedzieć”

(plik pdf w załączniku maila)

„Nie stać nas, na kolejne lata czekania. Problem rozwiążemy teraz albo czekają nas konsekwencje, które nie dotkną tylko mieszkańców Bydgoszczy”. – zakończył Marcin Sypniewski.

Konfederacja Bydgoszcz