Falstart w rozgrywkach seniorów Czarni Nakło

Dzisiaj, 24 sierpnia 2019 roku na stadionie miejskim w Nakle nad Notecią seniorzy Czarnych Nakło w swoim pierwszym meczu mistrzowskim w B-klasie sezonu piłkarskiego 2019/2020 podejmowali zespół Piaski Bydgoszcz. Mecz piłkarze obu drużyn rozpoczęli ostrożnie z upływem jednak czasu zespół gości częściej atakował i stworzył sobie dwie doskonałe okazje na zdobycie bramki. Na posterunku był jednak Filip Wika. Po jednej z akcji Czarnych w 25 min., niefortunnie interweniował bramkarz gości, który wybijając piłkę trafił w swego obrońcę i wpadła do bramki. Gdy wydawało się że do przerwy prowadzić będą gospodarze, po kontrze gości w 45 min. padła bramka wyrównująca. Po przerwie w 62 min. po pięknej bramki Jaruzala, Czarni ponownie wyszli na prowadzenie. Po stracie bramki bydgoszczanie zaatakowali i w 65 min. goście doprowadzają ponownie do wyrównania. W tej sytuacji gospodarze ponownie starają się wyjść na prowadzenie, ale grają niedokładnie, często tracą piłkę i narażają się na kontry. Po jednej z nich w 75 min. goście po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie. Zmiany w zespole Czarnych nie wniosły zbyt wiele. Piłkarze gości rozbijali ataki i przy każdej nadarzającej się okazji groźnie atakowali. W doliczonym czasie gry strzelają czwartą bramkę i wygrywają z Czarnymi 4:2. Tym samym gospodarze zaliczyli falstart. Szybko należy przeanalizować dzisiejszą grę i wyciągnąć wnioski.

tekst i zdjęcia: Zbigniew Kubisz