Finały B Dominika Szcześniaka na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w pływaniu

W dniach 6-8 grudnia 2019 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim na Pływalni Rawszczyzna odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich. Gminę Nakło nad Notecią reprezentowali zawodnicy UKS Czwórka w składzie: Agnieszka Bala, Lena Bzdawka, Dominik Szcześniak, Kacper Koszny, Maciej Szpara i Dominik Kraiński. Przez trzy dni rywalizacji nasi pływacy walczyli na krótkiej pływalni z najlepszymi zawodnikami z całej Polski. W zawodach wystartowało 576 pływaków ze 159 klubów. Poziom sportowy zawodów był wręcz kosmiczny. Na „planecie” Rawszczyzna codziennie bite były Rekordy Polski. Łącznie poprawiano ich aż 18  w 11 konkurencjach. W tak silnie obstawionych zawodach każdy udział w finale stawał się mega wydarzeniem. Sportowo nasi zawodnicy spisali się wręcz perfekcyjnie. Systematycznie poprawiali swoje życiowe rekordy i z wyścigu na wyścig nabierali rozpędu. Najwięcej emocji dostarczył Dominik Szcześniak, który dwa razy awansował do Finału B. Drugiego dnia w wyścigu na 50m stylem motylkowym z czasem 27,17 zajął 11 miejsce w stawce 125 zawodników. Ostatniego dnia start Dominika w eliminacjach na 100m stylem dowolnym również dał awans do Finału B. W stawce 160 zawodników biorących udział w tej konkurencji nasz zawodnik ostatecznie zajął z czasem 55,56 szesnaste miejsce. Bardzo blisko finału B był również Maciej Szpara, któremu do startu w wyścigu finałowym na 400m stylem zmiennym zabrakło zaledwie 0,01 sekundy.

Zimowe Mistrzostwa Polski 14 latków w ocenie trenerów obecnych na zawodach Marcina Kulińskiego i Michała Stachowskiego, należy zaliczyć do bardzo udanych. Zdobyte doświadczenie startów z najlepszymi zawodnikami dodało wiatru w żagle naszym zawodnikom i motywacji do pracy w przygotowaniach do Letnich  Mistrzostw Polski 15 latków. UKS Czwórka Nakło w punktacji klubowej na 159 zespołów zajął 79 miejsce. Takie sukcesy sportowe są wynikiem zaangażowania i pracy nauczycieli klas sportowych i trenerów UKS Czwórka Nakło. Nasi reprezentanci to uczniowie klas sportowych ZSP nr 4 w Nakle (A. Bala, L. Bzdawka, D. Szcześniak, M. Szpara, K. Koszny) i SP nr 2 w Nakle (D. Kraiński)

W imieniu uczestników zawodów i trenerów kierujemy słowa podziękowania do Pana Burmistrza Miasta i Gm. Nakło Nad Notecią Sławomira Napierały za udzielone nam wsparcie finansowe bez którego wyjazd na zawody nie byłby możliwy. Dziękujemy również dyrektorom: Panu Tomaszowi Rompalskiemu (ZSP 4) i Pani Anny Maćkowskiej (SP2), którzy wspierają pływackie klasy sportowe i dbają o sportowy rozwój nakielskich szkół.

Naszym młodym sportowcom gratulujemy osiągniętych wyników i kolejnego udziału w Mistrzostwach Polski.

Więcej zdjęć oraz pełne wyniki znajdziecie Państwo na www.uks.naklo.pl

autorzy: Marcin Kuliński i Michał Stachowski – UKS Czwórka Nakło