GDDKiA rozpisała przetarg na dokończenie odcinka Białe Błota – Szubin

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dzisiaj ogłosiła przetarg na dokończenie pierwszego z trzech odcinków drogi ekspresowej S-5 które budowała włoska firma Impresa Pizzarotti wyrzucona z budowy z powodu niezadowalających postępów.

Odcinek Białe Błota – Szubin, w ramach którego powstanie m.in. obwodnica Rynarzewa liczyć będzie 9,7 km. Dotychczasowe zaawansowanie prac szacuje się na 39%. Oferenci mogą składać oferty do 30 września. Przy odrobinie szczęścia przetarg może być rozstrzygnięty jeszcze w tym roku, prace budowlane natomiast rozpoczęto by w przyszłym sezonie budowlanym, czyli po zimie. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty w 60% będzie brana cena, natomiast w 10% czas realizacji. GDDKiA przewiduje, że od momentu podpisania umowy, co raczej nastąpi w przyszłym roku, wykonawca wykona prace w około 1,5 roku. Oszacować można, że odcinek gotowy byłby na przełomie 2021 i 2022 roku.

Włoska firma Impresa Pizzarotti realizowała również odcinki Nowe Marzy – Dworzyskowo oraz Dworzyskowo – Aleksandrowo. GDDKiA zapowiedziała rozpisanie przetargów na wszystkie trzy odcinki na przełomie lipca i sierpnia. Dzisiaj mamy 22 sierpnia i jak na razie przetarg tylko na odcinek Białe Błota – Szubin.

Łukasz Religa – Portal Kujawski.pl

grafika: GDDKiA