Gladiatorzy Stanika wciąż na prowadzeniu w Nakielskiej Lidze Siatkówki 2021/2022

28 listopada 2021 roku odbyły się kolejne trzy mecze w ramach rozgrywek Nakielskiej Ligi Siatkówki. W spotkaniu na szczycie Stara Gwardia NTS pokonała MiSSM Trzecią Falę 2:1.

MiSSM Trzecia Fala – Stara Gwardia NTS 1:2 (19:25, 26:24, 13:15)

Starcie dwóch faworytów NLS nie zawiodło zarówno pod względem poziomu sportowego, jak i emocji. Pierwszy set był wyrównany, oba zespoły dobrze radziły sobie w defensywie i nie popełniały błędów w polu serwisowym, dzięki czemu mecz mógł się podobać. Od stanu po 17 Gwardia, głównie dzięki dobrym blokom Tomasza Maracha, zdołała odskoczyć od rywali i wypracować przewagę, która wystarczyła do wygrania tej partii. W drugiej początkowo to Fala przeważała, skuteczny w ataku był Adrian Kufel, jednak im dalej trwała gra, tym bardziej zaznaczała się przewaga NTS-u. Prowadził on już nawet 23:19, ale wówczas kapitalny fragment zanotował Jan Kwasigroch, który niemal w pojedynkę doprowadził do gry na przewagi wygranej ostatecznie przez MiSSM do 24. Tie- break to już gra punkt za punkt, żadna z ekip nie osiągnęła w nim przewagi większej niż dwa oczka, ale to Gwardziści jako pierwsi mieli meczbola. Wskutek prostego błędu rywali od razu go wykorzystali i zachowali miano niepokonanych w tym sezonie. Najlepsi na boisku byli Kwasigroch oraz Maciej Tomczyński, którzy zanotowali 15 i 14 punktów.

COL- MAR Elektryka – Stara Gwardia NTS 0:2 (31:33, 20:25)

W drugim swoim pojedynku Stara Gwardia miała nieco łatwiejszego rywala, ale mroczanie nie zamierzali sprzedawać tanio skóry. Pierwszy set był niezmiernie zacięty i obfitował w wiele ciekawych akcji. W obu zespołach dobrze funkcjonowało przyjęcie, w wyniku czego z jednej strony Tomczyński, z drugiej Łukasz Smolarz zapewniali swoim ekipom wiele punktów z ataku. Doszło do długiej końcówki, w której wiele okazji na zamknięcie partii miały obydwie drużyny. W końcu set szczęśliwie, bo asem serwisowym po siatce, zakończył się po myśli NTS-u. Drugi nie był już tak zacięty- mroczanie od stanu po 6 zanotowali serię błędów, która kosztowała ich utratę kontaktu z przeciwnikiem i zaważyła na losach całego pojedynku. Nie potrafili odrobić kilkupunktowej straty i przegrali do 20. Gwardia umocniła się tym samym na drugiej pozycji w tabeli, a na wyróżnienie, oprócz wspomnianej dwójki, zasłużył Adrian Rohnka, zdobywca 11 punktów.

WDS Pińsko – Gladiatorzy Stanika 0:2 (16:25, 16:25)

Ostatni mecz tej niedzieli był najmniej zacięty. Gladiatorzy Stanika nie mieli większych kłopotów z pokonaniem WDS-u, od początku do końca kontrolując przebieg gry. Nękali rywali zwłaszcza zagrywką, zdobywając w ten sposób aż 12 oczek; Pińsko zaś nie miało argumentów w postaci skutecznych ataków, gdyż uzbierało tym sposobem w drugim secie ledwie jeden punkt.