Gramy, bo lubimy. Finał WOŚP w Kowalewie

Kowalewo dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra od wielu lat, więc i w tym roku nie mogło być inaczej. Po raz drugi finał rozpoczęliśmy dzień wcześniej, czyli w sobotę 11 stycznia 2020 roku o godzinie 16.00.

Impreza rozpoczęła się występem orkiestry dętej z Kcyni. Mogliśmy usłyszeć aranżacje utworów z minionych lat, jak również kolędy i pastorałki. Następnie podziwialiśmy popisy wokalne finalistów Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Swoje umiejętności zaprezentowali Jakub Hilscher, Janek Prybiński i Sara Graba.

Odbyły się także pokazy szkoły walki Raion, zabawy z animatorem dla dzieci oraz pokazy Dziecięcej Drużyny Strażackiej z Przedszkola nr 3. Tradycyjnie między występami i pokazami odbywało się „Kto da więcej? ” na torty, rękodzieła, zgromadzone gadżety m.in. vouchery na usługi motoryzacyjne, kosmetyczne, fryzjerskie, gastronomiczne.

Dodatkową atrakcją była fotobudka, licznie oblegana przez dzieci, jak i dorosłych. Ponadto była kawiarenka z domowymi wypiekami i mała gastronomia, czyli grochówka, kiełbaska z grilla czy pajda chleba ze smalcem własnej roboty.

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się imponującym światełkiem do nieba, czyli pokazem fajerwerków. Uzbieraliśmy ponad 11 tys. złotych

Organizator, Kamila Szczepaniak-sołtys Kowalewa, współorganizator Szkoła Podstawowa w Kowalewie.

Szkoła Podstawowa w Kowalewie