Groźne zdarzenie na krajowej „dziesiątce” w Nakle nad Notecią

Nakielscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło dzisiaj, 28 marca 2023 roku na obwodnicy miasta. Uczestniczyły w nim trzy pojazdy, w tym bus przewożący pasażerów. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 10, będącą obwodnicą Nakła, dyżurny Policji odebrał dzisiaj (28.03.23) przed godziną 6:00.
Na miejscu pracowali funkcjonariusze referatu ruchu drogowego i jak wynika z ich wstępnych ustaleń, kierujący scanią z naczepą, 58-latek, jadąc w stronę Bydgoszczy, nie dostosował prędkości do warunków panujących na trasie, w wyniku czego prowadzone przez niego auto wpadło w poślizg, zjechało na przeciwny pas, gdzie uderzyło w pojazd marki Man z naczepą. W zdarzeniu uczestniczył też pojazd typu bus marki Mercedes, którym podróżowało łącznie 15 osób. Kierowca tego auta, by uniknąć najechania na scanię zjechał częściowo z trasy i uderzył z przydrożną latarnię.
W następstwie zdarzenia dwie osoby, pasażer scanii i kierowca pojazdu marki Man, zostali przewiezieni do szpitala na badania. Okoliczności zdarzenia, w prowadzonym postępowaniu, wyjaśniają nakielscy policjanci.

kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią
zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

W wyniku zderzenia na jezdnię wyciekło paliwo, które musieli naturalizować strażacy. W działaniach ratowniczych udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, OSP Cukrownia Nakło, OSP Nakło nad Notecią, dwa ZRM oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Policjanci wyznaczyli objazd przez Nakło nad Notecią (redakcja)