Gubin: Jedna para NTS-u z awansem do Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce plażowej.

W dniach 12-14 lipca 2020r. w Gubinie odbył się jeden z dwóch Półfinałów Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorów. W turnieju wzięło udział 31 par, z czego 3 pary NTS-u Trójka Nakło – Dawid Pawlun/Jakub Kraut, Maciej Świtalski/Jakub Kiersznicki i Antoni Kwasigroch/Michał Nurczyński. 8 najlepszych par, w tym jedna nakielska Pawlun/Kraut wywalczyło awans do Finału Mistrzostw Polski we Wrześni, które odbędą się na początku sierpnia.

Para NTS-u Dawid Pawlun i Jakub Kraut spokojnie dotarła do ćwierćfinału, w którym zagrali z parą Taudul/Helak. NTS stracił w prawdzie seta, jednak cały mecz wygrali Kraut i Pawlun 2:1 (21:16, 18:21, 15:7). W półfinale zmierzyli się z zawodnikami z Wrześni- Leracz/Ligocki. Pawlun i Kraut pewnie zwyciężyli 2:0. Finał rozegrali z parą Kutyba/Nowak, i to oni byli lepsi w ostatnim meczu turnieju. Kutyba/Nowak wygrali 2:0, do 17 i 18. Zwycięzcy turnieju w Gubinie na co dzień trenują siatkówkę plażową w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Pary, które spotkały się w finale swoją formą potwierdziły aspiracje do zdobycia medalu na tej imprezie. Przypomnijmy, że Pawlun i Kraut bronią tytułu Mistrza Polski wywalczonego przed rokiem we Wrześni.
Niestety, pozostałym dwóm parom nie udało się znaleźć w najlepszej ósemce turnieju. Jakub Kiersznicki grający w parze z Maciejem Świtalskim rozpoczęli od dobrego meczu, pokonując 2:1 mistrzów warmińsko-mazurskiego, parę Pleta/Siwkowski. Kolejne dwa spotkania nie były szczęśliwe dla nakielskiej drużyny. Oba mecze przegrali po tie-breaku, najpierw z parą Dubois-Placak/Dubios-Placak, potem z Cieciński/Jezierski. W obu tych spotkaniach zabrakło szczęścia w końcówkach, bowiem o zwycięstwie właśnie one decydowały. Porażki te spowodowały, że Kiersznicki/Świtalski odpadli z turnieju zajmując miejsce 16-24.

Trzecia para- Antoni Kwasigroch i Michał Nurczyński– była o krok od awansu do Finału MP. W pierwszym spotkaniu zagrali bardzo przeciętnie i przegrali 1:2 (do 15 w tie-breaku) z parą Piwowarczyk/Wolak. Tym samym każda kolejna porażka mogła spowodować, że odpadną z turnieju. Grający po prawej stronie drabinki turniejowej nakielanie trafili na mistrzów Mazowsza- Puczko-Szymański/Stecz. Kwasigroch/Nurczyński kontrolowali ten mecz i wygrali 2:0 (15,16). Kolejne spotkanie również wygrali 2:0 z parą Marchewka/Woźniak, co oznaczało że są dwa wygrane mecze od awansu. Po trudnym, ale wygranym 2:1 meczu z parą Kapitan/Kapitan nakielanom pozostał mecz o awans z parą Małecki/Hajduk. Pomimo walki do ostatniego punktu i dużego zaangażowania to zawodnicy z Szamotuł okazali się lepsi. NTS nie wykorzystał dwóch piłek setowych i tym samym odpadł z turnieju (17:21, 20:22) zajmując miejsce 9-12.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Kutyba/Nowak – awans do finału MP
2. Pawlun/Kraut – awans
3. Małecki/Hajduk- awans
4. Taudul/Helak- awans
5. Leracz/Ligocki- awans
6. Pleta/Siwkowski- awans
7. Wróbel/Gnatowski- awans
8. Piwowarczyk/Wolak- awans
9-12. Kwasigroch/Nurczyński
16-24. Kiersznicki/Świtalski

Trenerami powyższych par jest Edward Pawlun i Tomasz Marach.

Kilka zdjęć z turnieju.

NTS Trójka Nakło