II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Stanie Wojennym odbył się w Potulicach

Dnia 13 grudnia 2019r. odbył się w Sali hrabiny  Potulickiej II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Stanie Wojennym. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny im. „Dzieci Potulic” w Potulicach.

Instytucją wspierającą konkurs był  Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 8.00. Udział wzięły szkoły: Zespół Szkolno-Przedszkolny ze Ślesina, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Występu, Zespół Szkolno Przedszkolny nr 2 z Nakła, Zespół Szkolno Przedszkolny nr 4  z Nakła, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Potulic, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Lubaszcza.

Po napisaniu testu młodzież wysłuchała wspomnień Jana Wyrowińskiego byłego więźnia Stanu Wojennego, byłego Senatora. Po wysłuchaniu wspomnień, Pan Jan Wyrowiński, z-ca Burmistrza Pan Krzysztof  Błoński oraz  Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Monika Schulz-Kraińska ogłosili wyniki i wręczyli nagrody. Koordynatorem Konkursu był Pan Marek Frąckowiak.

Oto wyniki rywalizacji:

Szkoły Podstawowe:

I miejsce Kacper Grzybowski (Ślesin)

II miejsce Igor Mrówczyński (Ślesin)

III miejsce Błażej Dankowski (Potulice)

Zespoły:

I miejsce ZS-P Ślesin

II miejsce ZS-P Potulice

III miejsce ZS-P 4 Nakło nad Notecią

Szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce Weronika Kolber ZSP-Lubaszcz

II miejsce Mikołaj Skibiński ZSŻŚ-Nakło

III miejsce Piotr Król ZSŻŚ- Nakło

Zespoły:

1 miejsce  ZSP-Lubaszcz

2 miejsce ZSŻŚ-Nakło

Po zakończeniu konkursu młodzież i goście udali się wziąć udział w dalszej części uroczystości związanej z 38 rocznicą wprowadzenia Stanu Wojennego.

Marek Frąckowiak