Jest w moim kraju zwyczaj – spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej w Łobżenicy

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny. Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie. Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny. Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie Cyprian Kamil Norwid

10 grudnia 2019 roku odbyła się wigilia: 14. DSH „Bratnie Dłonie”, 20. DH „Zawisza Niebiescy”, Gromady Zuchowej „Krasnoludkowa Gromada”, Szkolnego Koła Wolontariatu „poMOCNI”, Szkolnego Koła Teatralnego „Banda Sceniczna”, Samorządu Uczniowskiego  i Pocztu Sztandarowego, na którą zaproszone zostały: dyrektor szkoły Hanna Król-Synoradzka, wicedyrektor: Lucyna Pufal, Lucyna Barabasz, która nie mogła wziąć udziału w spotkaniu oraz Barbara Donaj. Gospodarze stanęli na wysokości zadania, na pięknie przystrojonych stołach pojawiły się wyśmienite wypieki i słodkości domowej roboty.

To niezwykłe spotkanie rozpoczęło się od życzeń wygłoszonych przez drużynową Olgę Król-Synoradzką, która powitała wszystkich przybyłych, jak również złożyła życzenia, których wyrazicielami byli wszyscy gospodarze. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, która oprócz życzeń podziękowała wszystkim organizacjom, działającym bardzo prężnie na terenie Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy, za ogromne zaangażowanie, zarówno na rzecz społeczności szkolnej jak i środowiska lokalnego. Mówczyni podkreśliła, że zarówno harcerze, zuchy, wolontariusze, „aktorzy”, jak  i samorządowcy są często inicjatorami ciekawych przedsięwzięć, które pokazują ich kreatywność, empatię czy altruizm.

Spotkanie opłatkowe stało się również znakomitą okazją do podziękowania harcerzom i wolontariuszom za przygotowanie, już po raz czwarty, w naszej szkole „Szlachetnej Paczki”, w związku z tym Aleksandra Baumann, jedna z opiekunek, Szkolnego Koła Wolontariatu „poMOCNI”, odczytała kartkę z życzeniami i podziękowaniami od pani Zofii, dla której w tym roku przygotowywaliśmy paczkę.

W końcu nadszedł najbardziej wzruszający dla wszystkich zebranych moment  łamania opłatkiem, wspólnego śpiewania kolęd, jak również symbolicznych upominków. Spotkanie upłynęło w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Obraz na stronie 7c293b18-0dca-492c-9d90-974d47442cec.jpeg

Obraz na stronie f4da855b-fc4f-4e00-8dcc-18bbc6d95c69.jpeg

mgr Sandra Soja