Juniorzy wygrywają z Chemikiem Bydgoszcz

W niedzielne popołudnie 15 grudnia na sali ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią odbył się mecz siatkówki w ramach wojewódzkiej ligi juniorów. NTS Trójka Nakło podejmował BKS Chemik Bydgoszcz. Było to ich trzecie spotkanie w sezonie (poprzednie dwa wygrał BKS- 3:2 w Nakle i 3:1 w Bydgoszczy).

Oczywistym faworytem był zespół przyjezdny, mimo to na miłą niespodziankę liczyli zgromadzeni kibice NTS-u. Warto wspomnieć, że frekwencja na trybunach dopisała. I nie na darmo- juniorzy z Nakła wygrali to spotkanie w trzech krótkich setach. Początek pierwszej partii to nerwowa dla nakielan- słabe przyjęcie i problemy w ataku. Dopiero po kilku akcjach NTS ochłonął- zaczął grać lepiej, wykorzystywał błędy rywali (13:8). Bydgoszczanie nie dali rady dogonić gospodarzy- ugrali w tym secie zaledwie 15 oczek. Widać było, że nakielanie trafili z formą na ten mecz, w przeciwieństwie do przeciwnika. Chemik nie radził sobie z trudnymi zagrywkami nakielskich juniorów (7 asów w tej odsłonie).
W drugim secie wydawało się, że role się odwróciły- tym razem to NTS nie mógł przyjąć zagrywki, a BKS mocno serwował (1:5, 4:7). Gospodarze powoli wrócili do swojej gry z pierwszego seta- na tablicy był wynik 8:8. Chwilę później nakielanie wyszli na prowadzenie- i nie oddali go już do końca, wygrywając partię do 21.
Trzecia odsłona miała podobny przebieg co pierwsze dwie- ponownie lepiej zaczęli goście (3:8, 5:9). Na zagrywkę wszedł wtedy Jakub Kiersznicki. Dobrymi zagrywkami dał sygnał drużynie do ataku. Od stanu 12:12 przewagę zdobyli nakielanie. W końcowej fazie meczu Maciej Świtalski popisał się trzema świetnymi blokami, a ww. Kiersznicki znowu posłał parę serwisów, z którymi nie poradzili sobie bydgoscy zawodnicy (w tej odsłonie 4 asy, a w całym meczu 7). NTS wygrał ostatnią partię 25:19 i zainkasował trzy punkty do tabeli. Niespodziewanie łatwo mecz padł łupem mistrzów województwa z zeszłego sezonu. Chemik nie postawił się będącym ostatnio na fali nakielanom (7 zwycięstw w przeciągu dwóch tygodni).

NTS Trójka Nakło – BKS Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:15, 25:21, 25:19)

Po meczu kapitan nakielskiej drużyny Antoni Kwasigroch powiedział: „Zagraliśmy świetne spotkanie, przed meczem mało kto na nas stawiał. Tym bardziej nikt nie spodziewał się tak szybkiego zwycięstwa. Każdy z osobna zagrał na miarę swoich możliwości, no może poza mną ( 🙂 ). Pokazaliśmy, że od września zrobiliśmy duży progres i gramy już dużo lepiej. Obyśmy w takiej formie prezentowali się w najważniejszych meczach sezonu. W styczniu zagramy mecz o mistrzostwo województwa znowu z BKS-em i mamy nadzieję na obronę tytułu z zeszłego roku.”

Tym samym w styczniu NTS powalczy o mistrzostwo kujawsko-pomorskiego juniorów. Decydujące starcie między Chemikiem a Nakłem odbędzie się w Bydgoszczy prawdopodobnie 19 stycznia. Kto wygra to spotkanie, zostanie mistrzem województwa sezonu 2019/2020. A nakielanie pokazali w niedzielnym meczu, że są w stanie nim zostać.

NTS wystąpił w składzie: Antoni Kwasigroch (kpt., 13 pkt.), Jakub Kiersznicki (18), Maciej Świtalski (7), Hubert Kwiatkowski (6), Borys Tacikowski (1), Mateusz Grudzinski (3), Jakub Ziółkowski (libero) oraz Nikolas Marasz, Mateusz Wałoszyński, Dorian Płócienniczak, Michał Nurczyński. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.