Już ponad 400 pokrzywdzonych zgłosiło się do nakielskiej policji. Telewizja Polsat w Nakle

Miało być – Szybko – Tanio – Wygodnie, przelew natychmiastowy w kilka minut u odbiorcy. Tak reklamowała się jedna z firma świadcząca tego typu usługi na terenie Nakła nad Notecią. O kilku dni na drzwiach wejściowych w punktach przy ul. Bydgoskiej i Gimnazjalnej wisi karta – Placówka nieczynna do odwołania -. Natomiast do klientów placówek zgłaszają się różnego rodzaju firmy informując o fakcie niedokonania płatności za usługi, mimo, że niniejszą opłatę dokonali Oni na czas korzystając z usług Centrum Rozliczeń Transakcji w Nakle.

Jak informuje podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią – nakielski wydział kryminalny prowadzi postępowanie dotyczące nieprawidłowości związanych z przelewami, jakie mieszkańcy powiatu wykonywali za pośrednictwem jednej z firm zajmujących się na terenie Nakła wykonywaniem tego typu usług.

Praktycznie codziennie do komendy zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni. Na chwilę obecną postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko i nie zatrzymano żadnej z osób pracujących w placówce. W ramach prowadzonego postępowania ustalać będziemy od kiedy proceder miał miejsce. Docierać będziemy także do pokrzywdzonych, aby przesłuchać ich do prowadzonej sprawy. Sprawa prowadzona jest w kierunku przywłaszczenia pieniędzy, które pokrzywdzeni wpłacali za pośrednictwem tej firmy do różnych odbiorców, a które ostatecznie do nich nie dotarły oraz oszustwa na szkodę pokrzywdzonych.

Sprawa z całą pewnością ma charakter rozwojowy.

Sprawą zainteresowała się Telewizja Polsat, która dzisiaj, 20 września 2019 roku przyjechała do Nakła nad Notecią, nakręcić program interwencyjny, który prawdopodobnie zostanie wyemitowany w przyszłym tygodniu.

Maciej Rejment

zdjęcia: Zbigniew Kubisz