„Kamerdyner” – miłość, zbrodnia i trudne wybory na tle faktów historycznych

Dyskusyjny Klub Książki w Paterku rozpoczął w roku 2020 spotkania od dyskusji nad powieścią „Kamerdyner”. Książka o świecie, którego już nie ma oraz zakazanej miłości wciągniętej w wir wielkiej historii opowiada o losach trzech narodów na przestrzeni pięciu dekad. Na kartach książki czytelnicy odnajdą  opowieść miłosną Marity i Mateusza. Opowieść, w której nie zabrakło cierpienia, ulotnych nadziei i trudnych wyborów. Jest to także powieść o czasach konfliktów międzynarodowych i wybuchu I oraz II wojny światowej. Wierna faktom dobrze znanym nam z historii.

Klubowiczki stwierdziły, że „Kamerdyner”to książka napisana z niezwykłym rozmachem i energią. Każdy, kto po nią sięgnie, odnajdzie w trakcie czytania doskonałą porcję wzruszeń.

Powieść „Kamerdyner”, jest książką napisaną przez czterech autorów: Pawła Palińskiego, Marka Klatę, Michała Pruskiego i Mirosława Piepkę. Trzech z nich stworzyło również scenariusz do filmu o tym samym tytule, którego premiera w polskich kinach miała miejsce 21 września 2018. Reżyserem filmu jest Filip Bajon.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 27 lutego o godzinie 16:00. Omawiać będziemy książkę pt. „Tylko dobre wiadomości” Agnieszki Krawczyk.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

Jolanta Dąbrowska – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle