„Kaskadowy pomiar prędkości” – działania nakielskiej „drogówki”

W miniony piątek policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja została przeprowadzona w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na drogach województwa kujawsko-pomorskiego policjanci prowadzili działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Kontrole kaskadowe są prowadzone na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

Głównym założeniem działań  było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Na terenie powiatu nakielskiego działania zostały przeprowadzone w miniony piątek (8.11.19) na drodze krajowej nr 10. W działaniach udział wzięło 14 mundurowych z „drogówki”. Policjanci skontrolowali 87 pojazdów, ujawniając 16 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wobec sprawców wykroczeń zastosowano środki prawne. Na kontrolowanej trasie podczas trwania działań nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego.

podkom. Justyna AndrzejewskaOficer prasowy KPP Nakło nad Notecią