Kcynia: Powstaje piękny ogród. Rodzice pracują dla przedszkolaków

Z inicjatywy Rady Rodziców ze środków zgromadzonych na koncie rady realizowany jest kolejny pomysł naszej Przewodniczącej Rady Anny Duda Nowickiej- czytamy na facebooku Przedszkola Miejskiego w Kcyni. Aby powstało wspaniałe miejsce potrzebna była praca wielu rąk. Apel samej Przewodniczącej spotkał się z odzewem rodziców, którzy pospieszyli z pomocą. W wolnym czasie pod okiem Pana Wiesława Nadolnego przystąpili do prac ziemnych.

Prace trwały dłuższy czas i wykonywane były etapami. Piękny ogród zapewne będzie wspaniałym miejscem nie tylko do odpoczynku i relaksu dzieci ale także miejscem do nauki poprzez wykorzystanie elementów sensorycznych. W prace włączone zostały także dzieci, które w czasie wakacji spędzają czas w swoim przedszkolu.

Można powiedzieć, że na ich oczach tworzy się historia. Dzieci uczęszczające jeszcze do przedszkola miały swój udział w tworzeniu ogrodu przy naszym przedszkolu.– czytamy na facebooku przedszkola.  Dziś usypały pierwszą w powstającym ogrodzie kratkę sensoryczną. Pozostałą pracę wykonają rodzice.– chwali się Przedszkole i pokazuje zdjęcia z przebiegu prac.

I mają się czym pochwalić. Od dłuższego czasu można zauważyć bardzo duże zaangażowanie Rady Rodziców, która intensywnie pracuje przy różnych projektach realizowanych przez Przedszkole Miejskie w Kcyni. Ci sami rodzice tworzę także Stowarzyszenie, skutecznie piszą projekty, wygrywają granty i co widać pięknie działają.

Trwa okres wakacji, dzieci rosną i część z nich pójdzie się uczyć do szkoły podstawowej. Od zawsze rodzice chętnie wykonują wiele prac dla swoich pociech i to jest zrozumiałe. Trzeba jednak zauważyć, że ilość podjętych działań, skutecznie napisanych i rozliczonych projektów będzie owocowała nawet wtedy, kiedy przedszkolaki staną się już uczniami. I właśnie za to należą się brawa dla wszystkich dorosłych, którzy pomalowali dziecięcy świat kolorami.

tekst.Robert Koniec

fot. Przedszkole Miejskie w Kcyni