Kcynia: Uczniowie będą bezpiecznie mogli iść do szkoły. Ruszyła budowa chodnika

W tych trudnych czasach miło nam jest przekazać pozytywną wiadomość o rozpoczęciu budowy chodnika przy ulicy Nowej w Kcyni. Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni pracują przy budowie chodnika, który zaczynać się będzie na wysokości garaży i kończyć się będzie na skrzyżowaniu z ulicą Powstańców Wielkopolskich.

Od czasu wybudowania Przychodni Zdrowia, apteki i ronda, ulica ta stała się jedną z głównych ulic dojazdowych do osiedla. Od roku wspomnianym odcinkiem drogi porusza się znaczna ilość dzieci, którzy chodzą do szkoły podstawowej przy boisku Orlik.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, komfort przemieszczania się osób pieszych Burmistrz Kcyni we współpracy z Rada Miejską w Kcyni podjęli decyzję o inwestycji polegającej na budowie chodnika na ulicy Nowej w Kcyni. Pomysł wsparł Zarząd Osiedla. Przypomnijmy, ze wcześniej udało się zrealizować pomysł modernizacji starego oświetlenia ulicznego polegającego na wymianie starych lamp na oświetlenie ledowe z wykorzystaniem istniejących słupów.

tekst i fot.Robert Koniec