Kcynia: Uzbierali 12 tysięcy złotych aby kupić aparaty ochrony dróg oddechowych

Bardzo ale to bardzo dziękujemy mieszkańcom Kcyni, Mycielewa, Krzepiszyna, Malic, Elizewa, Rzemieniewic, Suchoręcza, Suchoręczka, Szczepic, Rozstrzebowa, Tupadł, Bąku, Ujazdu, Grocholina, Stalówki, Karmelity oraz wielu darczyńcom z miejscowości spoza gminy Kcynia.- piszą kcyńscy strażacy na sowim facebooku po zakończeniu akcji sprzedaży kalendarza strażackiego.

Druhowie z OSP w Kcyni zebrali 7300 złotych, którą przeznaczyli na zakup aparatów ochrony dróg oddechowych. Było to możliwe dzięki wcześniej uzbieranej na ZRZUTKA.PL kwocie 4730 złotych.

Dokładnie dzisiaj dotarły do nas dwa aparaty powietrzne, maski, sygnalizatory bezruchu i mocowania aparatu. Lada moment znajdą one swoje miejsce w pierwszowyjazdowym wozie.- informuje naszą redakcję Katarzyna Wolff z OSP w Kcyni.

Strażacy z Kcyni przeznaczyli łączną kwotę 12 tysięcy złotych na zakup aparatów ochrony dróg oddechowych z maskami. Zakupiony sprzęt pozwoli im bezpiecznie podejmować działania gaśniczo-ratownicze. Pozyskane fundusze pochodzą z datków i sprzedaży kalendarzy.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy wsparli nasza jednostkę.- podkreślaja strażacy z Kcyni.

tekst. Robert Koniec

zdjęcia: OSP Kcynia