Kcynia: Warsztaty dla seniorów obejmujące techniki relaksacyjne czyli artterapię

Za nami pierwsze warsztaty dla seniorów, obejmujące techniki relaksacyjne czyli artterapię, przeprowadzone przez p. Agnieszkę Ruczyńską, Stowarzyszenie Flandria. Kolorowanki dla dorosłych przywędrowały do Polski z Zachodu. Brytyjczycy czy Holendrzy kolorują już od kilkunastu lat. Tam wybór kolorowanek, zarówno pod względem formatu, jak i tematyki czy formy (np. z życiowymi przesłaniami) jest ogromny. W naszym kraju zachodni trend dopiero zaczyna się rozwijać.
Zdaniem psychologów bezwiedne szkicowanie, malowanie na marginesach zeszytów, gazet itp., ułatwia uporządkowywanie myśli, ale też zajmuje ręce (co okazuje się bardzo przydatne w przypadku osób na diecie lub rzucających palenie). Prawdopodobnie właśnie stąd wziął się pomysł na stworzenie książek adresowanych specjalnie do dorosłych, w których znajduje się przestrzeń do swobodnego malowania. Podkreślają oni, że kolorowanki dla dorosłych mają bardzo dobry wpływ zarówno na psychikę, jak i na nastrój człowieka. Pomagają łagodzić stres, wyciszają, ułatwiają koncentrację, zwiększają kreatywność i wiarę we własne siły. Istnieje nawet teoria, że kolorowanki mają działanie antydepresyjne.
Dziękujemy uczestnikom dzisiejszych zajęć. Zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 9 października (piątek) godzina 10.00. Mówić będziemy o zdrowym odżywianiu.
Warsztaty przeprowadzono w zachowaniu reżimu sanitarnego z powodu obostrzeń związanych z wirusem covid- 19.
źródło: UM w Kcynia