Kcyński Sztab WOŚP uzbierał 24 tysiące złotych

Kcyński 28 Finał WOŚP zakończył się pięknym pokazem fajerwerków, którego sponsorem była Gmina Kcynia. Niespodzianką dla wszystkich przybyłych na „Światełko do nieba” od przedsiębiorcy, który realizował pokaz były ostatnie trzy wystrzelone kule, które uczciły śmierć Prezydenta Gdańska ŚP. Pawła Adamowicza. „Światełko do nieba” pierwszy raz odbywało się na boisku Orlik, gdyż w tym roku kcyński Sztab WOŚP zmienił miejsce realizacji imprez WOŚP z siedziby Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni na sale gimnastyczną Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego przy ulicy Bolesława Pobożnego w Kcyni.

Przez cały dzień w sali gimnastycznej odbywał się cykl imprez wpisany w program 28 Finału WOŚP. Od pierwszego punktu programu jakim był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kcyni sala gimnastyczna wypełniła się dziećmi i rodzicami. Odbył się także Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek , wystąpił zespół wokalny Cantemus i o godzinie 17:00 DJ Marcin poprowadził bardzo muzyczną część 28 Finału WOŚP „Wiatr w Żagle”. W przerwach miedzy licytacjami wystąpiły dzieci z kół zainteresowań działających przy Centrum Kultury w Kcyni i odbył się pokaz ZUMBY.

Hitem licytacji stał się wielki, biały miś, którego za kwotę 760 złotych wylicytowali członkowie kcyńskiej grupy morsów Ice Team Morsy Kcynia. Morsy przekażą misia dzieciom z Domu Dziecka w Kołdrąbiu. Tuż przed godziną 20:00 Strzeleckie Bractwo Kurkowe wystrzeliło okolicznościową salwę armatnią, a po niej odbył się bardzo widowiskowy pokaz fajerwerków.

Kcyński sztab WOŚP uzbierał kwotę 24 tysięcy złotych, z licytacji przedmiotów uzyskano 4961 zł., kawiarenka KGW ze swojej kawiarenki uzyskała kwotę 2352 złotych a kwotę 880 złotych do wspólnej kasy dorzuciło KGW Żurawia.

tekst i fot. Robert Koniec