Kierował peugeotem pod wpływem marihuany

Nawet 2 lata więzienia grożą 22-latkowi z Sadek, którego zatrzymali mroteccy „patrolowcy”. Mężczyzna odpowie za kierowanie autem pod wpływem marihuany.

W nocy z poniedziałku na wtorek (28/29.10.19) mroteccy „patrolowcy” pełnili służbę na terenie gminy Sadki. Około 23.30 pomiędzy miejscowościami Łodzia, a Samostrzel zatrzymali do kontroli drogowej peugeota partner. Podróżujący autem mężczyźni byli nienaturalnie zdenerwowani. Poza tym zachowanie i  wygląd 22-letniego kierowcy pozwalały przypuszczać, że jest on pod działaniem narkotyków.

Aby sprawdzić czy mieszkaniec Sadek jest trzeźwy, mundurowi dowieźli go do nakielskiej komendy, a tam sprawdzili narkotesterem. Badanie to wykazało w organizmie kierowcy marihuanę.

Policjanci zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy i wręczyli wezwanie do stawiennictwie w komisariacie. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego za co zgodnie z kodeksem karnym grożą mu 2 lata pozbawienia wolności. Ocena postępowania kierowcy należy do sądu.    

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią