Kierowca bmw stracił czasowo prawo jazdy

Dopiero za trzy miesiące odzyska uprawnienia do kierowania pojazdami 34-letni mieszkaniec mroteckiej gmin, którego wczoraj w Mroczy skontrolowała nakielska „drogówka”. Kierowca bmw znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników powiatowych dróg policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego systematycznie kontrolują trasy i eliminują z ruchu kierowców, którzy swoim zachowaniem zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego.

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, dlatego na kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości, mundurowi zwracają szczególną uwagę.

Wczoraj (14.11.19) podczas obserwacji pojazdów przemieszczających się przez Mroczę, mundurowi zauważyli nadjeżdżające z dużą prędkością bmw. Przeprowadzony pomiar dowiódł, że kierowca przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 55 km/h. Za naruszenie przepisów 34-latek został ukarany 500-złotowym mandatem, a do jego konta dopisanych zostanie 10 punktów karnych. Kierowca czasowo stracił też uprawnienia do kierowania pojazdami, które odzyska dopiero po upływie 3 miesięcy.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią