Kierowca volvo stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Mieszkaniec nakielskiej gminy na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Wszystko przez to, że w obszarze zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Za popełnione wykroczenie kierowca został ukarany mandatem i „wzbogacił się” o punkty karne.

Wczoraj (10.05.20) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego pełnili służbę na terenie gminy Nakło. Będąc w Ślesinie funkcjonariusze zauważyli jadące z dużą prędkością volvo. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca jechał przez obszar zabudowany o 53 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy.

Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Za jego kierownicą siedział 54-letni mieszkaniec nakielskiej gminy. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, policjanci na okres 3 miesięcy zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami i ukarali 500 złotowym mandatem. Do konta kierowcy dopisanych zostanie też aż 10 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierowców: Noga z gazu! Przypominają też, że nadmierna prędkość może być tragiczna w skutkach, dlatego tak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów, szczególnie tych dotyczących ograniczeń prędkości.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne