Kolędujemy z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy

Zapraszamy do wysłuchania nagrań ze świątecznej płyty wydanej przez Urząd Marszałkowski. Na tegoroczny krążek z życzeniami od marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej trafiły najpiękniejsze polskie kolędy przygotowane przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy.

– Słuchanie i śpiewanie polskich kolęd w wyjątkowy sposób wprowadza do domowego zacisza atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Zachęcam wszystkich do podtrzymywania tej pięknej tradycji, jaką jest wspólne kolędowanie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na płycie znalazło się łącznie szesnaście utworów nagranych w języku polskim i angielskim. To zarówno tradycyjne, znane wszystkim kolędy, np. ,,Wśród nocnej ciszy”, ,,Bóg się rodzi”, ale też ,,Szara kolęda” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i ,,Aniołowie biali” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Utwory wykonują Dorota Nowak, Emilia Hamerlik oraz Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod dyrekcją Magdaleny Filipskiej. Oprawę muzyczną zapewnili instrumentaliści Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Zapraszamy do odsłuchania utworów:

  1. Gdy śliczna panna
  2. Lulajże Jezuniu
  3. Bóg rodzi się
  4. Szara kolęda
  5. Aniołowie biali
  6. Oj, maluśki, maluśki
  7. Wśród nocnej ciszy
  8. Gdy się Chrystus rodzi

Na okładce świątecznej płyty znalazła się grafika inspirowana przedwojenną kartką świąteczną, w tle zarys kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie.

Urząd marszałkowski wydaje płyty z kolędami od 2009 roku.

Zachęcamy do ich wysłuchania.

 

Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego