Kolejna uczta dla melomanów już 10 sierpnia br. w kościele pw. św. Stanisława BM w Nakle

Sierpień w Nakle nad Notecią będzie obfitował w wydarzenia muzyczne z różnego gatunku. 10 sierpnia przygotowano gratkę dla miłośników Beethovena, Chopina, Mozarta czy Mendelssohna, kiedy to w towarzystwie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej zaprezentują się uczestnicy jedynego w swoim rodzaju projektu muzycznego.

Od jedenastu lat towarzystwo muzyczne im. I.J.Paderewskiego dla młodych pianistów z różnych stron świata organizuje warsztaty muzyczne w ramach Paderewski Piano Academy. To innowacyjna, jedyna tego typu inicjatywa edukacyjna na świecie, która wychodzi poza standardowe ramy edukacji. Szkoła adresowana jest do uczestników międzynarodowych konkursów pianistycznych, których IV etap to właśnie wykonanie koncertu fortepianowego wraz z orkiestrą. Ma na celu ogranie się artysty z zespołem symfonicznym. Szkoła umożliwia pracę ze światowej sławy pedagogami i autorytetami w świecie muzyki poważnej, dyrygentami i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. W tym roku pracy uczniów będą się przyglądać Rafał Blechacz, Katarzyna Popowa-Zydroń, Pavlina Dokovska i Noriko Ogawę, Toruńska Orkiestrą dyrygować będą Jakub Chrenowicz i Przemysław Fiugajski.
Partnerem tegorocznej edycji jest Gmina Nakło nad Notecią, dlatego serdecznie zapraszamy na koncert w wykonaniu najlepszych uczestników warsztatów, którym będzie towarzyszyła Toruńska Orkiestra Symfoniczna.
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Data: 10 sierpnia 2019, g.17:00
Miejsce: kościół p.w. św. Stanisława BiM (ul. Ks. P.Skargi)

Michał Dubkowski – Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury