Kolejne działania nakielskiej „drogówki” na powiatowych trasach

Z myślą o bezpieczeństwie użytkowników tras przebiegających przez powiat nakielski mundurowi z referatu ruchu drogowego przeprowadzili w miniony piątek dwie akcje kontrole. Działania przyniosły spodziewany efekt, a na nadzorowanych drogach nie odnotowano zdarzeń.

Miniony piątek (28.02.20) dla policjantów z nakielskiego referatu ruchu drogowego był pracowity. W godzinach dopołudniowych mundurowi prowadzili na trasach lokalną akcję „Prędkość”. Natomiast popołudniu, wspólnie z „drogówką” z Bydgoszczy i Torunia kontrolowali auta przemieszczające się krajową „dziesiątką” w ramach działań „Bezpieczna droga krajowa nr 10”.  

Policjanci przede wszystkim sprawdzali, jak kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Kontrolowany był również stan techniczny aut, obowiązkowe wyposażenie, wymagane dokumenty oraz trzeźwość kierowców.

Podsumowanie piątkowej pracy „drogówki” na trasach to 77 skontrolowanych pojazdów, 79 wylegitymowanych osób, 43 ujawnione wykroczenia. Ich sprawcy byli pouczani i karani mandatami. Zatrzymano też 2 dowody rejestracyjne oraz ujawniono jeden przypadek zmiany wskazania drogomierza.

Prowadzone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na kontrolowanych trasach przyniosły spodziewany efekt, gdyż nie odnotowano na nich zdarzeń drogowych.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią