Kolejne sukcesy szachistów szubińskiego liceum

Kolejny sukces odniesiony w afrykańskim państwie, ale dlaczego szachiści upatrzyli sobie grę w tym właśnie kraju? Po raz pierwszy członek I LO Szubin –  Alan Jagodziński  został dwukrotnym zwycięzcą turniejów organizowanych w Sudanie. W piątek 12 czerwca 2020 roku na portalu Lichess odbył się kolejny turniej szachowy zorganizowany w Sudanie Olaf Arena na cześć  Olafa Jagodzińskiego  – szóstego zwycięzcy należącego do klubu I LO Szubin. Grano tempem szachów błyskawicznych 3+5 w czasie 1,5 godziny. Po raz pierwszy dwukrotnym zwycięzcą został  Alan Jagodziński, a przewaga punktowa nad szachistą zajmującym II miejsce wyniosła aż 9 punktów. Czy odbędzie się kolejny imienny turniej Alana? Szczegółowe wyniki zawodów: I miejsce  Alan Jagodziński  (I LO Szubin) – 29 punktów, II miejsce  Maciej Błociński  (BKS Chemik Bydgoszcz / wielka Brytania) – 20 punktów, III miejsce  Olaf Jagodziński  (I LO Szubin) – 17 punktów. W Imprezie rywalizowali również inni Polacy:  Dariusz Wargulec  (I LO Szubin ),  Piotr Szybowicz  (I LO Szubin),  Damian Kamiński  (KSz Gambit Świecie),  Adam Jagodziński  (I LO Szubin).

Prowadzący klubu I LO im S. Wyspiańskiego w Szubinie – p.Piotr Szybowicz  o 1.00 w nocy wziął udział  w turnieju szachowym Torneo De Los Viernes ASM w Argentynie i wywalczył III miejsce. Zawody zorganizował klub Ajedrez San Miguel. Ajedrez oznacza po hiszpańsku szachy, a San Miguel to miasto w prowincji Buenos Aires. W imprezie startowało 45 uczestników, którzy grali przy wykorzystaniu systemu SWISS na dystansie 7 rund z czasem szachów błyskawicznych 3+2. Piotr Szybowicz z dorobkiem 5,5 punktu uplasował się na III miejscu (bilans +4=3-0).Drugi z Polaków – Maciej Błociński (BKS Chemik Bydgoszcz / Wielka Brytania) zakończył zmagania na XXIV pozycji – 2,5 punktu. Turniej odbył się 12 czerwca 2020 roku.